HITTANOS TÁBOR

HITTANOS TÁBOR
Egy 12 éves hagyományt folytatunk az idei táborozással. A hittanosok és ministránsok 9 és 14 év közötti korosztályának meghirdetett tábor idei vezérfonala: A szerzetesi élet. Az 5 napos együttlét minden napján más lelkiségű, de konkrét szerzetesrend életformáját ismertetjük meg a gyerekekkel. A feladatot 5 vezető (2 hitoktató, egy óvónő egy lelkipásztori kisegítő és egy ifjúsági hittanos) látja el.
Az egyes szerzetesrendek imaéletét, speciális karizmáját a gyerekek szintjéhez alakítva tervezzük meg. Megismerik majd az imádkozó trappisták hajnali imaóráját, és némasági fogadalmukból fakadó szemlélődő életüket, a kolduló ferences rend alázatát, Isten- és természetszeretetét, a máltai lovagrend bátorságát és áldozatkészségét, a korunkban Kalkuttában megalakult szeretet misszionáriusainak elesettekkel való törődését, és a jezsuiták tanító lelkületét. Igyekeztünk a történelem során létrejött szerzetesi életformákat minél szélesebb körből kiválasztani. Ez által a lelkiségen túl az adott kor jellemzőit is megismerhetik majd a résztvevők. (öltözet, közlekedés, étkezés, időfogalom, stb.) Az egyes napoknak elméleti és gyakorlati részében olyan élethelyzeteket igyekszünk teremteni, ahol átélhetik mit jelent egy-egy krisztusi erény életre váltása. Láthatják majd, hogy az élet lényeges kihívásaira milyen válaszokat ad a keresztény hit, és azon belül is az egyes rendek gyakorlata.
Az étkezések, kirándulások, vetélkedők, esti és hajnali programok során mindig arra törekszünk, hogy olyan élményekkel gyarapodjanak, amik által közelebb kerülnek a szerzetesi életeszményhez. A táborhely alkalmas az egyszerű, emberi értékekre épülő élet megtapasztalására, ami a tábor célkitűzését elősegíti. Korunk technikai vívmányait lehetőség szerint nélkülözve szeretnénk megízleltetni velük a lényeget: mit jelent másokért élni.
A tábor előkészítése egy több hónapon át tartó folyamat. A gyerekek kiválasztása, a szülők értesítése és tájékoztatása levél útján és személyes beszélgetésekben történik. A tábor vezetői először megismernek az általuk kiválasztott szerzetesi rend életével, sajátosságaival, majd napirendet készítenek, amit a tábor kezdése előtt egy hónappal egymással is megismertetnek. Az ekkor közismertté váló részletes tervet harmonizáljuk, és véglegesítjük. A tábor során minden este kiértékeljük az adott nap történéseit, és szükség esetén megtesszük a másnapra vonatkozó elhatározásokat.
A tábor befejezését követően néhány héttel a vezetőkkel ismét összeülünk, és kielemezzük a tábor egész menetét. Terveink szerint összefoglalót készítünk, amit a résztvevőknek és családjaiknak, valamint támogatóinknak juttatunk el. Hagyományunkhoz híven az egyházközség képviselőtestületének vetítettképes beszámolót tartunk.